facebook

PLASTYKA OGÓLNA i MALARSTWO

PROWADZĄCA: mgr sztuki KATARZYNA MAKOWSKA- nauczyciel dyplomowany, Uniwersytet Artystyczny  w Poznaniu - Wydział Grafiki. 
                                                                                               Studia podyplomowe: Informatyka na UAM Poznań, Arteterapia UM Poznań. 

plast2
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Ich celem jest rozwijanie pasji i zainteresowań plastycznych w okresie wczesnoszkolnym oraz wrażliwości, kreatywności i potrzeby wyrażania siebie poprzez tworzenie różnorodnych form plastycznych. Udział w zajęciach pozwala także rozwijać umiejętności manualne oraz zaspokajać naturalną potrzebę tworzenia.
Na zajęciach dzieci mają możliwość tworzenia w technikach malarskich takich jak: tempera, akryl, akwarela, farby plakatowe, pastele olejne i suche. Uczą się posługiwać warsztatem technik rysunkowych: ołówkiem, tuszem, węglem oraz sepią, Tworzą kolaże, formy przestrzenne oraz eksperymentują z wyżej wymienionymi technikami. Realizują nieszablonowe pomysły i tematy, odwołujące się do świata przyrody, własnych doświadczeń i wyobraźni. Dzieci poznają także podstawy wybranych technik graficznych, m.in. monotypii i linorytu.
Godziny zajęć...
Zapraszamy do galerii plastycznej


plast3plast4plast5plast6