Zadania MDK

Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 od ponad trzydziestu lat działający przy ulicy Jarochowskiego 1 w Poznaniu jest samorządową oświatową placówką wychowania pozaszkolnego, należącą do Krajowej Rady Placówek Wychowania Pozaszkolnego oraz Polskiego Stowarzyszenia Wychowania Pozaszkolnego. Od roku 1995 organem prowadzącym jest Urząd Miasta, a bezpośrednio - Wydział Oświaty.
Do głównych zadań placówki należą:
  1. wypełnianie czasu wolnego dzieciom i młodzieży przez organizację bezpiecznych i twórczych zajęć stałych i okazjonalnych oraz imprez środowiskowych o dużych walorach wychowawczych;
  2. edukacja kulturalna dzieci i młodzieży, pomoc w odkrywaniu, rozwijaniu i promowaniu talentów w zakresie: plastyki, tańca współczesnego i ludowego, śpiewu, gry na instrumentach, teatru, fotografiki i filmu oraz turystyki i języków obcych;
  3. integracja środowiska lokalnego w kierunku pomocy rodzinie i szkole w wychowaniu
Nasze motto:
U NAS NIE TYLKO SIĘ BAWISZ
U NAS INWESTUJESZ W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 w Poznaniu jest oświatową placówką wychowania pozaszkolnego, która od 1974 r. jest znaczącym ogniwem systemu edukacji w Poznaniu, dającym możliwość i szansę odkrywania, rozwoju zainteresowań talentów i pasji artystycznych oraz promocji osiągnięć dzieci i młodzieży w zakresie: plastyki, tańca, muzyki, śpiewu, teatru.
Dzięki kontynuowaniu tradycji i nowym pomysłom stwarzamy możliwości ciekawego i pożytecznego spędzania wolnego czasu. Swoje uzdolnienia i zamiłowania każde dziecko może rozwijać przez udział w zajęciach w wybranych kołach, sekcjach i zespołach oraz licznych imprezach otwartych i konkursach.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH,
którzy chcą miło i pożytecznie spędzić wolny czas, poszerzać swe zainteresowania, doskonalić umiejętności i uzdolnienia lub zabawić się na imprezie.
zadania